×

1. Jak kupić bilety na Igrzyska Europejskie 2023?

Kiedy rozpoczyna się sprzedaż biletów?

Start sprzedaży to 12 kwietnia 2023 roku i potrwa aż do samych Igrzysk Europejskich 2023 lub wyprzedania biletów.

Czy do zakupu biletów trzeba utworzyć konto?

Tak, do zakupu biletów online wymagane jest utworzenie konta w systemie biletowym.

Gdzie mogę kupić bilety?

Bilety są dostępne na stronie internetowej www.european-games.org oraz w kasach przy obiektach sportowych w dniu każdego wydarzenia. Z uwagi na duże zainteresowanie wieloma dyscyplinami zalecamy zakup w sprzedaży internetowej. To zapobiegnie ewentualnego oczekiwania w kolejce do kasy. Jeśli bilety zostaną wyprzedane, kasy będą nieczynne.

W jaki sposób otrzymam zakupione bilety?

W zależności od rodzaju zakupionych biletów:

  • zostaną wysłane e-mailem w formie cyfrowej lub będzie można je wgrać do smartfona (e-wallet).
  • otrzymasz przesyłkę kurierską w przypadku wyboru biletów kolekcjonerskich.

Uwaga: Zarówno bilety cyfrowe, jak i kolekcjonerskie zostaną wysłane kilka tygodni przed rozpoczęciem Igrzysk Europejskich 2023. Bilety nie są wysyłane natychmiast po zakupie!

Mój bilet kolekcjonerski nie dotarł do mnie. Co mam zrobić?

Jeżeli nie dostaniesz informacji z firmy kurierskiej o przesyłce z biletami, a termin Igrzysk Europejskich 2023 będzie już bliski, skontaktuj się z nami i sprawdzimy co stało się z Twoją przesyłką.

Które bilety mogę kupić na początku sprzedaży?

W sprzedaży od początku będzie większość biletów, w drugiej fazie zostaną udostępnione niektóre dyscypliny nad którymi jeszcze pracujemy m. in. lekkoatletyka, łucznictwo, BMX, piłka ręczna plażowa, piłka nożna plażowa, wspinaczka sportowa, strzelectwo. W terminie późniejszym udostępnione zostaną także bilety na Ceremonię Otwarcia i Zamknięcia Igrzysk Europejskich 2023, jak również na wybrane konkurencje wspomniane powyżej rozgrywające się w obiektach, w których trwają prace nad projektami trybun dla kibiców. Zapraszamy do regularnych odwiedzin strony internetowej www.european-games.org i kanałów social media, na których będziemy informować o dostępności biletów na poszczególne dyscypliny.

Czy wszystkie dyscypliny są biletowane?

Większość dyscyplin podczas IE 2023 jest biletowana. Są też wydarzenia, na które wstęp będzie bezpłatny (m. in. dyscypliny padel, teqball, muaythai oraz kickboxing, jak również pierwsze 3 dni zawodów lekkoatletycznych). Będziemy o nich informować na stronie internetowej (www.european-games.org) i w kanałach social media. Zapraszamy też na wiele wydarzeń towarzyszących.

Czy wolno mi odsprzedawać bilety?

Organizatorzy IE 2023 nie wyrażają zgody na odsprzedaż biletów w jakiejkolwiek formie. Nabywanie w celu odprzedaży z zyskiem biletów wstępu na wydarzenia IE 2023 oraz jakakolwiek forma sprzedaży z zyskiem są niezgodne z prawem i stanowi wykroczenie z art. 133 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeksu Wykroczeń (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 281, ze zm.).

Czy bilety zakupione na innych platformach są ważne?

Bilety na IE 2023 powinny być zakupione w oficjalnym kanale sprzedaży tj. na stronie internetowej www.european-games.org lub w kasach biletowych w dniach wydarzeń sportowych. Platformy zajmujące się sprzedażą biletów nie są autoryzowanymi sprzedawcami biletów i mogą nie oferować ważnych wejściówek. Bilety zakupione na takich platformach mogą zostać zablokowane, okazać się nieważne, a wstęp na obiekty zablokowany bez możliwości reklamacji u organizatorów IE 2023.

2. Rodzaje biletów oraz cenniki

Jakie są rodzaje biletów?

W sprzedaży są dwa rodzaje biletów na IE 2023. Pierwsze to bilety cyfrowe, które będą wysyłane na podany przy rejestracji e-mail lub będzie możliwość wgrania ich do cyfrowych portfeli w smartfonach.

Drugi rodzaj to bilety kolekcjonerskie. Będą to bilety drukowane na specjalnym papierze z wieloma uszlachetnieniami i numeracją. Będą wysyłane przesyłkami kurierskimi.

Uwaga: Bilety cyfrowe i kolekcjonerskie będą dostarczane na kilka tygodni przed EG2023. Nie są wysyłane natychmiast po zakupie!

Ile kosztują bilety na EG2023?

Cennik biletów widoczny jest przy każdej dyscyplinie. Ceny są zróżnicowane w zależności od dyscypliny i fazy rozgrywek (np. kwalifikacje, rozgrywki grupowe, półfinały i finały). Będą też różniły od wybranego miejsca na trybunach. Najtańsze bilety będą dostępne od 20 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe).

Przewidujemy zniżki na bilety grupowe i przy wczesnej rejestracji, a także pakiety obejmujące kilka dyscyplin. Będziemy o nich informować na stronie internetowej (www.european-games.org) i w kanałach social media.

Jakie kategorie biletów są w sprzedaży?

W sprzedaży dostępne są bilety w kilku kategoriach. Na danym obiekcie i w zależności od dyscypliny będą różne kategorie cenowe takie jak: Premium, 1 i 2. W sprzedaży są bilety na sektory z miejscami dla osób poruszającymi się na wózkach inwalidzkich (pakiety z miejscem dla opiekuna) i na sektory "Łatwy dostęp" (Easy Access) dla osób z niepełnosprawnościami, który nie używają wózków inwalidzkich np. blisko wejść, schodów czy z minimalną odległością do pokonania.

Czym są bilety kolekcjonerskie i dlaczego warto je kupić?

Na IE 2023 przygotowaliśmy specjalne bilety kolekcjonerskie dla najbardziej wymagających fanów sportu. Będą to bilety drukowane na papierze wysokiej jakości, lakierowane, z wieloma uszlachetnieniami i numeracją. Na każdą dyscyplinę powstanie inny, atrakcyjny projekt graficzny. Będą wyjątkową pamiątką dla każdego kibica, a szczególnie dla osób kolekcjonujących bilety.

Bilet kolekcjonerskie to koszt 10 zł (dopłata do każdego biletu). Zakupu dokonuje się w drugim kroku procesu zakupowego tj. po wyborze miejsc i przejściu do kolejnego kroku (przed płatnością) - należy wybrać opcję biletów kolekcjonerskich i zatwierdzić.

Bilety kolekcjonerskie będą wysyłane przesyłkami kurierskimi w kraju i zagranicę.

Jaki jest kalendarz wydarzeń IE2023?

Kalendarz dyscyplin dostępny jest tutaj.

Przy każdej dyscyplinie podczas zakupu biletów widoczne są dokładne daty rozgrywania każdego wydarzenia.

Jakie inne produkty oferujecie i gdzie można je zakupić?

Podczas składania zamówienia w systemie biletowym jedynym możliwym dodatkiem jest opcja biletów kolekcjonerskich. Wszelkie inne zakupy np. pamiątek należy realizować w osobnym systemie zakupów. Informacje o możliwości zakupu pamiątek z IE 2023 będziemy przekazywać na stronie internetowej (www.european-games.org) oraz w kanałach social mediach.

Kto może zakupić bilety?

Bilety sprzedawane na IE 2023 dostępne są dla wszystkich kibiców z Polski i zagranicy. System biletowy obsługuje każdego użytkownika i każdy ma takie same szanse zakupu biletów.

Ograniczenia występują w przypadku piłki plażowej (Beach Soccer), gdzie podczas zakupu sprawdzane są tzw. "zakazy stadionowe" i osoba widniejąca na takiej liście nie może zakupić biletu na wydarzenia tej dyscypliny.

Ponadto sprawdzane są też uprawnienia do zakupu biletów na miejsca dla osób z niepełnosprawnościami tak, by trafiły do osób, które są do tego uprawnione.

Kto może kupić bilety ulgowe?

ilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży do 18 roku życia, studentom do 26 roku życia, emerytom i rencistom, seniorom powyżej 65 roku życia, weteranom wojennym, żołnierzom oraz Strażakom PSP i OSP, funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji, Służb Celnych, Zasłużonym Dawcom Przeszczepu oraz Zasłużonym Dawcom Krwi. Bilety ulgowe przysługują także osobom z niepełnosprawnościami, które nie zakupią biletów w pakietach (EASY ACCESS lub miejsce na wózek inwalidzki). Bilety ulgowe nie występują w Lekkoatletyce.

Czy są dostępne bilety dla osób z niepełnosprawnościami (używających wózka inwalidzkiego lub potrzebujących miejsca na sektorze z ułatwionym dostępem - tzw. Easy Access)?

Tak, w sprzedaży są bilety na sektory z miejscami dla osób poruszającymi się na wózkach inwalidzkich (pakiety z miejscem dla opiekuna) oraz sektory Easy Access dla osób z niepełnosprawnościami bez wózków inwalidzkich, ale z ułatwionym dostępem np. blisko wejść, schodów, z minimalną odległością do pokonania.

Miejsca te przygotowaliśmy w większości obiektów. W przypadku obiektu, na którym nie ma możliwości przygotowania takich miejsc np. na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój - tego typu biletów nie będzie w sprzedaży.

Ponadto wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, które nie wymagają pomocy opiekuna, gwarantujemy także możliwość zakupu biletów ulgowych.

Aby kupić takie bilety należy wybrać okno chatu na stronie biletowej i napisać do operatora systemu informację z podaniem własnego adresu e-mail oraz konkretnymi informacjami o zawodach - dyscyplina, data oraz godzina i prosimy załączyć zaświadczenie o niepełnosprawności.

Jakie informacje wymagane są do zakupu biletów?

W przypadku zakupu biletów na IE 2023 nie wymagamy podawania danych osobowych każdego kibica. Wyjątkiem jest piłka nożna plażowa (beach soccer), gdzie zgodnie z przepisami prawa wymagane jest podanie danych osobowych każdego kibica (w przypadku osób narodowości polskiej imię, nazwisko i PESEL, w przypadku osób innych narodowości imię, nazwisko i numer dokumentu np. paszportu).

Jeżeli wybierzesz opcję biletów kolekcjonerskich z wysyłką kurierską, potrzebne będą dane teleadresowe w celu realizacji dostawy tych biletów (na adres odbiorcy lub do systemów pickup point i punktów odbioru).

Czy wszystkie dzieci muszą mieć bilet?

Tak, zgodnie z decyzją organizatora wszyscy kibice muszą mieć zakupiony bilet.

Jedynym obiektem sportowym, gdzie organizator udziela zgodę na bezpłatne wejście dzieci do lat 6 jest Stadion Śląski, gdzie rozgrywane będą zawody lekkoatletyczne. Warunek uczestnictwa dziecka to zajęcie miejsca na siedzisku z rodzicem lub innym opiekunem.

Jak uzyskać kod zniżkowy?

W przypadku posiadania kodu promocyjnego przeznaczonego do zakupu biletów procedura jest użycia jest bardzo prosta. Po wejściu na stronę internetową związaną z zakupem biletów należy wybrać dyscyplinę sportową, a następnie preferowaną sesję biletową w której chcesz uczestniczyć. W momencie wyboru miejsc znajdziesz w prawym górnym oknie strony internetowe tekst "Wprowadź kod promocyjny". Po wprowadzeniu kodu zniżka zostaje zastosowana. Upewnij się w trakcie dalszej części zakupu o zastosowanej zniżki.

Jak wgrać bilet do mojego e-wallet w smartfonie?

Aby wgrać bilety do cyfrowego passbook'a otwórz bilet na swoim smartfonie i kliknij "add to passbook". W systemie IOS dodajesz je bezpośrednio do portfela, a w systemie Android otworzy się twój passwallet app i tak dokonasz wgrania biletu.

Jak otrzymać zniżkę grupową?

Aby otrzymać 10% rabatu na daną sesję (oprócz karnetów) konieczne jest wybranie 10 biletów w opcji „Bilet grupowy -10%” z listy rozwijanej (Rodzaj biletu). W przypadku wydarzeń bez dostępnej mapy obiektu, należy bezpośrednio wybrać liczbę biletów oraz zniżkę “Bilet grupowy -10%”.

UWAGA: Zniżka obowiązuje jedynie od 10 do 20 biletów.

Jak zakupić Multipass?

Aby kupić multipass (karnet na różne dyscypliny), należy: wybrać opcję Multipass na stronie głównej (po zjechaniu na dół strony), zaznaczyć na które miasto Multipass ma obowiązywać oraz wybrać najbardziej odpowiadającą opcję w danym mieście. Następnie, aby otrzymać 15% zniżki należy wybrać 3 różne fazy zawodów z listy.

UWAGA: Zniżka obowiązuje jedynie przy wyborze podanej ilości faz (dostępne są możliwości 2 lub 3 sportów), na bilety normalne i ulgowe i nie obejmuje karnetów regularnych oraz niektórych sesji medalowych.

3. Informacje o obiektach

Co oznacza "miejsce stojące"?

W niektórych obiektach przewidziano sektory stojące bez miejsc siedzących np. BMX, wspinaczka sportowa czy skoki narciarskie. Z takim biletem należy zająć miejsce stojące w zależności od dostępności. W celu zajęcia miejsca bliżej pola gry zalecamy wcześniejsze przybycie na wydarzenie.

Co oznacza "miejsce dowolne"?

W niektórych obiektach przewidziano sektory siedzące bez numeracji miejsc na siedziskach. Wtedy należy zająć krzesełko w zależności od dostępności. W celu zajęcia miejsca wspólnie ze znajomymi lub bliżej pola gry zalecamy wcześniejsze przybycie na wydarzenie. W przypadku sektorów bez numeracji miejsc nie gwarantujemy miejsc siedzących obok siebie.

Kiedy powinienem przybyć na obiekt?

W zależności od wydarzenia, kibice wpuszczani są na obiekt godzinę lub dwie przed startem zawodów lub serii treningowej (np. przy skokach narciarskich). Każdorazowo będzie to podane na bilecie.

Zalecamy wcześniejsze przybycie na każde wydarzenie, by uniknąć kolejek przy wejściach i innych niedogodności wynikających z późnego dotarcia na wydarzenie.

Kiedy zamykane są bramy?

W przypadku wydarzeń sportowych IE 2023 kibice wpuszczani są zgodnie z przyjętą zasadą, że na obiekt można wejść aż do końca trwania zawodów.

Czy mogę wyjść i wrócić na wydarzenie?

W przypadku wydarzeń sportowych oraz ceremonii otwarcia i zamknięcia EG2023 opuszczenie obiektu wiąże się z brakiem możliwości ponownego wejścia na wydarzenie.

Organizatorzy przewidują taką możliwość tylko w przypadku wybranych wydarzeń sportowych np. trwających długo (całodniowych) i będą o tym każdorazowo informować kibiców, jak również stosować procedurę opasek na rękę w celu sprawnej obsługi ponownego wejścia na obiekt. Jednocześnie zabrania się przekazywanie tych opasek osobom bez biletu na dane wydarzenie.

Czy mogę zostać na wydarzeniu przez cały dzień?

Tylko w przypadku, gdy wydarzenie opisane na bilecie jest całodniowe. Wtedy bilet upoważnia do przebywania na obiekcie sportowym przez cały czas trwania zawodów, czy też w przerwach lub na ceremoniach medalowych. Każdorazowo będzie o tym informacja na danym obiekcie, u obsługi biletowej i wolontariuszy.

W przypadku wydarzeń sportowych podzielonych na sesje biletowane osobno po każdej sesji należy opuścić obiekt. Na kolejne wydarzenie w danym dniu obowiązują inne bilety. W przypadku posiadania karnetu na daną dyscyplinę również należy opuścić trybuny sportowy m. in. by obsługa mogła przygotować obiekt.

Co powinienem mieć ze sobą podczas wejścia na obiekt?

Prosimy o przygotowanie biletu do zeskanowania. W przypadku biletów imiennych należy posiadać dokument tożsamości. Należy przygotować się także do kontroli bezpieczeństwa, która dokonywana jest m. in. w celu sprawdzenia czy nie są wnoszone przedmioty zakazane.

Gdzie znajduje się kasa biletowa oraz punkt informacyjny?

Na każdym obiekcie sportowym będzie punkt informacji i kasa. Pokazane są one na mapce obiektu, a także można dowiedzieć się o lokalizacji od obsługi, stewardów i wolontariuszy. W przypadku wyprzedania biletów na dane wydarzenia kasy biletowe mogą być nieczynne.

Czy będą obowiązywać restrykcje i ograniczenia z powodu COVID-19?

Według aktualnych informacji organizatorzy IE 2023 nie przewidują ograniczeń widowni i innych restrykcji z uwagi na COVID-19.

Czy będą dostępne punkty gastronomiczne podczas wydarzeń?

Tak, w każdym obiekcie lub w jego pobliżu będą przygotowane kioski gastronomiczne, a na wielu obiektach sportowych strefy komercyjne dla uatrakcyjnienia wizyty na wydarzeniach IE 2023.

Jeżeli strefa będzie poza obiektem, np. na zewnątrz, organizatorzy umożliwią kibicom przemieszczanie się między strefą komercyjną a trybunami. W razie jakichkolwiek pytań o lokalizację stref lub łazienek prosimy o kontakt z obsługą wydarzeń, stewardami lub wolontariuszami.

Czy mogę wejść na wydarzenie z wózkiem dla dziecka?

Wózki dla dzieci nie mogą być wniesione i używane na terenie wydarzeń biletowanych m. in. z powodów przepisów ewakuacyjnych i innych zarządzeń organizatora.

3. Przepisy

Czy mogę zwrócić bilety?

Zgodnie z regulaminem i przepisami nie przewiduje się możliwości zwrotu biletów. Prosimy o przemyślane zakupy.

Zwrot biletów będzie możliwy tylko w przypadku zajścia uzasadnionych przyczyn np. przełożenie zawodów, odwołanie zawodów, zmiana miejsca zawodów itd. Każdorazowo będziemy o tym informować kibiców.

Czy mogę zmienić miejsca lub kategorię biletów po zakupie?

Nie ma możliwości zmiany miejsc lub kategorii biletów po zakończeniu transakcji. Prosimy o przemyślane zakupy tak, by dobrać odpowiednie dla siebie miejsca na wydarzenia. W razie wątpliwości przed zakupem, zapraszamy do kontaktu z nami.

Zgubiłem bilet, co mam zrobić?

W przypadku zagubienia biletu istnieje możliwość wydruku nowego biletu dla właściciela zamówienia. Przedruk dokonywany jest w punkcie obsługi biletowej po sprawdzenia danych właściciela konta zamawiającego według procedury organizatora. Nie ma możliwości przedruku zagubionego biletu zakupionego w kasie biletowej.

Organizatorzy nie gwarantują wejścia na obiekt w przypadku utraty bilety i ponownego wydruku biletu w punkcie obsługi. Zalecamy dbanie o swoje bilety, by nie wpadły w niepowołane ręce, nieudostępnianie ich np. w social media z pokazaniem kodów kreskowych lub innej formy udostępniania. Bilet raz wykorzystany nie pozwala na ponowne użycie i wejście na dane wydarzenie.

Czy podczas wydarzeń można robić zdjęcia, nagrywać wideo i dźwięk?

Tak, możesz robić zdjęcia lub filmy np. smartfonem do użytku prywatnego, do dzielenia się emocjami w social mediach - gorąco zachęcamy do takich działań. Nasze hasło to "Create emotions" i chcemy dzielić się emocjami tym ze wszystkimi. Jednocześnie zabrania się bez zezwolenia na profesjonalne nagrywanie lub robienie zdjęć podczas wydarzeń IE 2023, jak również wszelkie transmitowanie wydarzeń "na żywo" oraz podobne formy publikowania o charakterze profesjonalnym i zarobkowym.

Partners

Partnerzy Instytucjonalni

Sponsor Generalny

Główni Partnerzy

Miasta i regiony Partnerskie

×
×